ورزش های توپی

بازدید: 2378

ورزش های توپی

ورزش های توپی شامل ورزشهایی می‌شود که برای انجام آن‌ها نیاز به توپ است. این ورزش‌ها شامل مجموعه‌ی بزرگی از ورزش‌هاست که علاقه‌مندان بسیاری نیز دارد. ورزش‌های توپی عموماً نیاز به وسایل خاصی مانند دروازه، سبد، راکت، میز و... دارند که بازی معنادار شود. بسیاری از این ورزش‌ها در منازل و پارک‌ها نیز قابل انجام است و وسایل ساده‌ای نیاز دارد. شما می‌توانید وسایل مربوط به ورزش موردنظر خود را تهیه کرده و از انجام آن به همراه دوستان، کودکان خود و... لذت ببرید.

انواع ورزش های توپی

ورزش‌های توپی برای دورهمی‌های دوستانه یک سرگرمی مناسب محسوب می‌شود و شما را حسابی به هیجان می‌آورد.
پینگ پونگ: پینگ پونک یا تنیس روی میز ورزشی است که روی میز انجام می‌شود و توسط دو یا چهار بازیکن انجام می‌شود. هرکدام از بازیکن‌ها یک راکت دارند که به‌وسیله‌ی آن به توپ ضربه می‌زنند. در میانه‌ی میز یک تور با ارتفاع کم نصب می‌شود که برخورد توپ با این تور و همچنین خارج شدن از میز بازی قوانین خاص خود را دارد. توپ در این ورزش توخالی و سبک است که معمولا به رنگ سفید یا نارنجی است.
فوتبال دستی: فوتبال دستی یکی از تفریحات و ورزش‌های هیجان‌انگیز است که می‌توان آن را به‌صورت دو نفره یا چهار نفره بازی کرد. فوتبال دستی دارای یک میز است که بازیکن‌های پلاستیکی به میله‌هایی متصل هستند و دستگیره‌ی میله‌ها در دو طرف میز قرار دارد. همچنین دارای دو دروازه و چند توپ است که افراد باید تلاش کنند با چرخاندن میله‌ها که منجر به حرکت کردن بازیکن‌ها می‌شود به توپ ضربه بزنند و وارد دروازه‌ی تیم حریف کنند.
والیبال: والیبال از جمله ورزش‌های پرطرفدار توپی است که علاوه بر انجام آن به‌صورت حرفه‌ای، به عنوان تفریح نیز انجام می‌شود. والیبال یک زمین با اندازه‌ی مشخص دارد که در وسط زمین تور نصب می‌شود و زمین دو تیم را از یکدیگر جدا می‌کند. بازیکن‌های هر تیم طبق قوانین خاصی نباید اجازه بدهند تا توپ در محدوده‌ی زمین آن‌ها با زمین برخورد داشته باشد و توپ را به زمین تیم مقابل هدایت کنند.
بدمینتون: بدمینتون توسط دو تا چهار نفر و به‌وسیله‌ی راکت توری انجام می‌شود. بازیکن‌ها توسط راکت توپ را به زمین تیم حریف هدایت می‌کنند و همچنین نباید اجازه بدهند تا در زمین آن‌ها توپ با زمین برخورد کند.
فوتبال: فوتبال شناخته‌شده‌ترین ورزش توپی است که در مقیاس‌های مختلف و در زمین‌های مختلف انجام می‌شود. فوتبال دارای دو دروازه است که درصورت ورود توپ به دروازه گل ثبت می‌شود.

انواع برندهای تولیدکننده وسایل ورزش های توپی

برندهای مختلف ورزشی در زمینه‌ی تولید وسایل و لوازم ورزش های توپی فعالیت می‌کنند که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به آدیداس، میکاسا، دونیک، پوما، آلشپرت، نایکی و استار اشاره کرد.

شما می‌توانید انواع وسایل و ملزومات ورزش‌های توپی را از فروشگاه اینترنتی اسپرت مایکت به‌صورتی حضوری, آنلاین و اینترنتی سفارش دهید و با تعیین بازه‌ی زمانی ارسال، مشخص کنید که در چه بازه‌ای برای شما ارسال شوند.